V době od 28.9. do 15.10.2022 nebudeme, z technických důvodu, schopni expedovat zásilky. Objednávky budou přijímány bezu omezení. Děkujeme za pochopení. Prosíme čtěte: Snažíme se držet co největší skladové zásoby i v této nelehké době. U produtků, které nejsou skladem, se může doba dodání i cena výrazně lišit od údajů uvedených u produktů. Konkrétní dodací lhůty rádi obratem zjistíme. V případě změny u ceny objednávky Vás budeme informovat před jejím vyřízením. Děkujeme za pochopení

Syntetické, nebo ocelové lano?

Syntetické, nebo ocelové lano do navijáku?

Ocelové lano je velmi odolné proti mechanickému poškození a je vhodné všude tam, kde hrozí poškození od kamenů, stromů a nebo jiných ostrých předmětů. Je podstatně těžší a akumuluje více energie, což je nebezpečné v případě jeho prasknutí a následného uvolnění.

Dražší variantou lana do navijáku je lano syntetické. V pevnosti srovnatelné, u některých variant i pevnější, než lano ocelové. Jeho bezespornou výhodou je jeho váha, pružnost a schopnost plavat na vodě. Syntetická vlákna jsou velmi měkká a nehrozí úraz při manipulaci s lanem. U tohoto typu lana je nutné dbát na jeho správné použití s minimalizovat kontakt s překážkami, aby nedošlo k jeho poškození. Jeho vyšší cena je vyvážena podstatně vyšší bezpečností při použití a jednoduchostí při jeho použití. Nevyžaduje také presné "řádkování" na buben navijáku, protože při křížení vrtstev nedochází k jeho poškození.

Syntetická lana na TOOMICH.CZ