Prosíme čtěte: Snažíme se držet co největší skladové zásoby i v této nelehké době. U produtků, které nejsou skladem, může být doba dodání i několik týdnů. Konkrétní dodací lhůty rádi obratem zjistíme. Děkujeme za pochopení

Syntetické, nebo ocelové lano?

Syntetické, nebo ocelové lano do navijáku?

Ocelové lano je velmi odolné proti mechanickému poškození a je vhodné všude tam, kde hrozí poškození od kamenů, stromů a nebo jiných ostrých předmětů. Je podstatně těžší a akumuluje více energie, což je nebezpečné v případě jeho prasknutí a následného uvolnění.

Dražší variantou lana do navijáku je lano syntetické. V pevnosti srovnatelné, u některých variant i pevnější, než lano ocelové. Jeho bezespornou výhodou je jeho váha, pružnost a schopnost plavat na vodě. Syntetická vlákna jsou velmi měkká a nehrozí úraz při manipulaci s lanem. U tohoto typu lana je nutné dbát na jeho správné použití s minimalizovat kontakt s překážkami, aby nedošlo k jeho poškození. Jeho vyšší cena je vyvážena podstatně vyšší bezpečností při použití a jednoduchostí při jeho použití. Nevyžaduje také presné "řádkování" na buben navijáku, protože při křížení vrtstev nedochází k jeho poškození.

Syntetická lana na TOOMICH.CZ

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení