KONI Special-Active sportovní tlumič přední levý pro Honda CR-V (RM) r.v. 01.12-16 2WD/4WD

Kód: ESC_8745-1376L
4 738 Kč 3 915,70 Kč bez DPH
Obvykle 1-2 týdny

KONI Special Active tlumiče s patentovanou FSD technologií jsou jasnou volbou pro ty, kteří chtějí dobývat jak závodní okruhy ve volném čase, tak dálnice či hrbolaté silnice v běžném provozu. Špičkový výkon pro váš vůz za každých podmínek!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tak jako se chameleon přizpůsobuje svému prostředí, se tlumiče KONI Active-Special přirozeně přizpůsobují různým podmínkám na silnicích a stylu každého řidiče. Nová generace tlumičů KONI Special-Active nabízí skvělou ovladatelnost vozu, bez kompromisů.

S využitím nejnovější generace patentované technologie KONI FSD (Frequency Selective Damping) tyto tlumiče účinně kontrolují pohyb tlumiče a jeho tuhost pro nejefektivnější průjezdy zatáčkami, ale zároveň se dokáží přizpůsobit nerovnostem a horším cestám, na kterých naopak zvyšují komfort jízdy a zlepšují kontakt s vozovkou. Jedná se o přímou odpověď KONI na elektronicky nastavitelné tlumiče, kterým se dokáží svou funkcí velmi přiblížit za zlomek ceny elektronických tlumičů.

Tlumič KONI Special-Active

KONI Special-Active

  • nejnovější technologie KONI FSD (Frequency Selective Damping)
  • osvědčená technologie použitá na více jak 1,5 milionu továrních vozů
  • větší bezpečnost a lepší ovladatelnost vozu
  • bezpečný a stabilní pocit z jízdy
  • bezkonkurenční alternativa vhodná pro nové i starší vozy
  • zlepšení jízdních vlastností nejen pro osobní vozy, ale i SUV, pickupy a další
  • technologie, která je přímou a účinnou odpovědí na drahé elektronické tlumiče
  • výkon pro řidiče a pohodlí pro spolujezdce v jednom produktu

 

 

 


Technologie KONI ACTIVE

Jako světový leader ve vývoji a produkci vysoce výkonných tlumičů, vyvíjí KONI technická řešení, která budou spojována jedním konkrétním cílem: naplnit očekávání uživatelů napříč jednotlivými světovými trhy a jejich požadavky.

Tlumení vozidel bylo vždy určitým kompromisem mezi komfortem a ovladatelností. Výborným příkladem jsou vozy Formule 1, které nabízí dokonalé vlastnosti z pohledu výkonu a ovladatelnosti vozu, ale v podstatě nulový komfort. V běžném provozu však očekáváme zpravidla vysokou úroveň komfortu v kombinaci s bezpečím a dobrou ovladatelností vozu. Takového výsledku však nelze dosáhnout pomocí konvenčních řešení. Jedním ze současných řešeních jsou elektronicky nebo pneumaticky ovládané tlumiče, nicméně jejich velkou nevýhodou je velmi vysoká cena a časově náročné nastavení, aby fungovaly správně.

Řešením jsou tlumiče KONI s tlumicí technologií ACTIVE. Tyto byly specificky navrženy zejména pro osobní a sportovně založené vozy a s technologií KONI FSD (Frequency Selective Damping) dokonale kombinují jízdní komfort s přesným řízením a ovladatelností vozu. Protože se však jedná o čistě mechanické řešení, odpadá velká finanční zátěž a další nevýhody spojené s elektronicky ovládanými tlumiči.

KONI Special Active jsou vaší jasnou volbou pro vyřešení přetrvávající touhy po získání větší jistoty v zatáčkách spolu se zachováním komfortu.

Princip technologie FSD

V základu lze pro zjednodušení rozdělit požadavky na chování tlumiče do dvou oblastí frekvence tlumení:

1. pro získání komfortu u podvozku pracujícího ve vysokém frekvenčním rozsahu (+/- 10 Hz) je třeba dosáhnout nízké úrovně tlumení, aby bylo dosaženo požadovaného komfortu

2. pro maximální ovladatelnost vozu s podvozkem pracujícím v nízkem frekvenčním rozsahu (+/- 1 Hz) je nezbytné dosáhnout vysoké úrovně tlumení, aby byla zachována ovladatelnost a stabilita vozu

Konvenční tlumiče nejsou schopny měnit svou charakteristiku a tak se nedokáží přizpůsobit potřebám vozu v daných podmínkách. Pokud ale dokáže tlumič měnit svůj tlumicí charakter, pak je schopen naplnit oba požadavky - jak na komfort, tak na maximální ovladatelnost.

A přesně takové jsou tlumiče KONI Special Active!

Doplňkové parametry

Kategorie: Tlumiče pérování KONI
Značka Vozu: Honda
Konstrukce: kompletní tlumič
Model: CR-V
Náplň tlumiče: plynový
Nastavení tuhosti: bez nastavitelné tuhosti
Provedení: Special-Active
Rok výroby: 01.12-16
Typ produktu: Sportovní tlumič
Typ vozu: (RM)
Umístění: přední levý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: